Web Tasarım Hizmeti – Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Hizmeti; Web siteleri, günümüz internet teknolojilerine uyum sağlayan özellikleri ile marka ve kurumların ürün/hizmet satışlarında doğrudan rol alan belirli bir konsepte sahip etkileşim kanalıdır.

Web yönerge ve kullanıcı deneyimi ilkelerine uygun şekilde tasarlanan siteler hem imaj hem de prestij açısından markalara önemli kazanımlar sağlar.

Ayrıca markanın dijital sahadaki yüzünü temsil eden web siteleri, müşteri etkileşimlerinde marka hakkında ilk algının oluşturulduğu merkezdir.

Web Tasarım
Web Tasarım

Bu nedenle Web Tasarım Hizmeti projelendirme sürecinde profesyonel web tasarım ajansı ile kullanıcı deneyimi perspektifine dayalı sitelere sahip olmak önemlidir. 

Web Tasarım Hizmeti Nedir?

Her marka ve kurum için kaçınılmaz bir hale gelen dijital dönüşümün ilk temas noktasını web siteleri ifade eder.

Dijitalleşme çalışmasında önemli bir teknolojiyi adımı olan web sitelerinin oluşturulması, başlı başına profesyonel bir uzmanlığı gerektirir.

Bu süreçte grafikerden programcıya, SEO uzmanından testera kadar yetenekli ekiplerin birlikte hareket ederek çalışma yapmaları gerekir.

Böylece her yönü güncel internet teknolojilerine ve kodlama yapısına uyumlu web sitelerinin ortaya çıkarılması mümkün hale gelir.

Tasarım süreci, ilkesel olarak grafiker tarafından yapılan çizimlerin HTML ve herhangi bir.

programlama dilinde dinamik halde sunumuna dayalı sınırlı bir çalışma değildir.

Bu çalışma sürecinde arama motoru dostu web sitesine sahip olmak için web sitesi yönergeleri dikkate alınarak çalışmanın planlanması gerekir. 

Neden Profesyonel Tasarım Ajansını Hizmetini Tercih Etmelisiniz?

Web sitesi, dijital dünyadaki başarının tek adımın değildir. Ama ilk adımını ifade eder.

Bu nedenle web tasarımla alakalı hizmet alımında profesyonel bir çalışmanın markanız açısından avantajlarını bilmenizde fayda var.

Öncelikle Web Tasarım Hizmeti alanında profesyonellik, web sitesindeki yaratıcılık veya estetik performansla ölçülen bir alana karşılık gelmez.

Aksine kullanıcı deneyimini bozan her türlü estetik uygulama başarı şansını en aza indirir.

Bu noktada işlevsellik, fonksiyonellik, sadelik ve site içi navigasyondaki kurgu en değerli parametreleri ifade eder.

Başarılı bir Web Tasarım Hizmeti projesi ile elde edilen avantajların bir kısmı şöyledir: 

 1. Erişim performansı en üst düzeyde gerçekleşir. Bu İstanbul’da yer alan bir müşterinizle.
 2. Berlin’de bulunan bir müşterinizin aynı site performansını ve deneyimini yaşaması anlamına gelir. Başarılı altyapıya sahip olmayan web sitelerinde erişim sıkıntısı hosting tabanlı gerçekleşmesinin yanı sıra web programlama kapsamındaki hatalarla da doğrudan ilişkilidir. 
 3. Arama motorları tarafından hızlı algılanır. Bu durum sektör rekabetinde güçlü bir yönünüzün olması anlamına gelir. Web tasarımındaki hatalar, arama motorları tarafından sitenizin anlaşılmasını zorlaştırır. Bazı durumlarda filtrelere takılmanıza neden olur. Tüm bu negatif yönler, pazarlama çalışmalarınızdan sonuç almanızı zorlaştırır. İyileştirmeler için zaman ve daha fazla masrafla karşılaşmanıza sebebiyet verir. 
 4. Web siteniz, kullanıcı deneyimiyle alakalı prosedürlere uygun şekilde tasarlanır ve kodlanır. Bunun anlamı, sitenizle etkileşime geçen kullanıcı tarafından markanızla alakalı imaj ve prestijin zarar görmesinin engellenmesi demektir. Kullanıcı deneyimi açısından eksikleri olan web siteleriyle kurulan etkileşimler olumsuz şekilde sonuçlanır. Hata kodları nedeniyle etkileşim kuran kişi hedef sayfaya ulaşamaz veya aradığı bilgiyi bulamaz. Bunun sonucunda kullanıcı sitenizi ikinci kez ziyaret etmekten kaçınır. Bu markanıza da zarar verir. Ayrıca arama motorları, negatif kullanıcı deneyimini algılar. Sayfalarınız üst sıradan alt sıralara çekilir. 
 5. Sade ve kullanışlı bir tasarım ortaya çıkar. Bu kullanıcıların siteden hızlı bir şekilde faydalanmalarını sağlar. Ayrıca site içerisinde ek bilgi aramalarını kolaylaştırdığından sitede vakit harcamalarını verimli bir düzeye taşır. Gereksiz tasarım materyali yerine ilgili mesaja maruz kalarak olumlu kullanıcı deneyimi yakalanır.
 6. Arama motoru dostu web sitesine sahip olunur. Bu durum, marka ve kurumların en önemli hedefine doğrudan hizmet eden en önemli detaydır. İnternet üzerinden hedef kitleye ulaşmak için arama motoru tarafından site hızlı bir şekilde taranabilir. Ayrıca bu tarama, doğru şekilde gerçekleşir ve web sitesi.
 7. kendi sektörel sınıfında kendi anahtar kelimelerinde dizine kayıt edilir. 
İlgili Gönderiler  Sosyal Medya Reklamcılığı - Facebook Reklam Verme

Web Tasarım Hizmeti, sürekli değişen ve gelişen internet teknolojileri ile web dünyasına uyum sağmanıza yardımcı olur.

Bu süreçte planlı ilerlemek ve web tasarım unsurlarını dikkate alarak ön çalışma yapmak gerekir.

Ön çalışma, marka ve kurumların projeyi sahiplenmesi ve onay vermesini sağlayan kritik eşiktir. 

Web Tasarım Çalışmasında Yer Alan Unsurlar Nelerdir?

Başarılı web tasarım çalışmaları için birtakım yönerge ve izlenilmesi gereken unsurlara sadık kalarak projelendirme yapılması gerekir.

Yönergeler temel web tasarım prensiplerini ifade ederken marka ihtiyacı.

sektör analizleri gibi değişkenler dikkate alınarak kurum özelinde seçkin tasarım projeleri sonuçlandırılabilir.

Web Tasarım Hizmeti sürecini yönetme ve planlama aşamasındaki unsurlar şöyle: 

Kurum/marka ihtiyaç analizi: En temel web tasarım unsuru marka özelindeki analizleri kapsar. Bu süreçte müşterilerin arzu ve istekleri çerçevesine en uygun tasarımlara imza atmak önemlidir.

Ayrıca müşteri taleplerini uzmanlık ve deneyimler ışığında yönlendirmek de sürecin bir parçası.

Burada, birlikte gerçekleşen beyin fırtınaları ile web site verimliliği konusunda fayda sağlayan notlar alınır.

Aynı zamanda kurumun mevcut sitesinin yenileme projesi söz konusuysa mevcut sitedeki eksiklikler,yeni siteden beklentilerle alakalı fikirlerin alınmasına önem verilir. 

Sektör analizleri:

Kurum özelinde yapılan ihtiyaç analiz ve görüşmelerini de olumlu yönde etkileyen sektör analizleri Web Tasarım Hizmeti çalışmasına önemli katkılar sağlar.

Bu aşamada hedef, markanın yer aldığı sektördeki otoriter sitelerin incelenmesi ve iyi yönlerin not alınmasını kapsar.

Bununla birlikte sektör analiziyle rakip sitelere göre katma değer sağlayan fırsatların tespit edilmesi yönünde de çalışma yapılır. 

Hedef kitle özelinde analizler: Sektör analizi kapsamında gerçekleşen hedef kitle analizinin ana teması kullanıcı ihtiyaçlarını belirlemek.

Özellikle sektör analizi kapsamında sitelerde tespit edilen eksiklikler ve kullanıcı yorumları.

hedef kitleyi anlama yönünde önemli veriler elde edilmesini sağlar.

İlgili Gönderiler  Seo Danışmanlığı Nedir? - SEO Danışmanı Ne Yapar?

Bu değerlendirmeler sayesinde kullanıcı memnuniyeti sağlayan Web Tasarım Hizmeti çalışmaları gerçekleşebilir. 

Taslak çalışması: Web tasarım sürecinde hiçbir detayın atlanılmaması açısından ön taslak çalışmaları yapılması gerekir.

Böylece tasarımla alakalı detaylar üzerinde kaybolmadan efektif bir çalışma gerçekleşir. Ayrıca taslaklar, kuruma da sunulabilir ve gerekmesi halinde revize talepleri değerlendirmeye alınabilir. 

Kurumsal kimlik analizi: Kurumsal kimlik, marka bütünlüğünü yansıtan en önemli değerdir. Bu değerin çok iyi bir şekilde yansıtıldığı alanlardan biri de kuşkusuz web sitesi olması gerekir.

Kurumsal analiz kapsamında marka logosundan renklerine kadar kurumsal çerçeveyle ilgili.

görsel ve içeriksel detaylar web tasarım renk ve içerik tercihine yön verir. 

Mobil ve SEO yönergelerine uygunluk: Arama motoru dostu site yapımında mobil uyumluk en kritik noktalardan biridir.

Ayrıca SEO yönergelerine dönük bir şekilde hatasız ve temiz kodlama yapmak.

sayfa büyüklüğünü minimum düzeyde tutarak açılış hızlarını yükseltmek diğer önemli kriterler arasında yer alır.

Bu sürece on page SEO için ön plana çıkan SEO etiket yönergelerine uygunluk da dahildir. 

Bu yönergeler ışığında ilerleyen tasarım çalışması başarılı bir şekilde sonuçlanır. Web sitesi, test ve denetimler yapılmadan yayına alınması uygun değildir.

Test sürecinde herhangi bir hata alınmaması veya tespit edilen hataların düzeltilmesi halinde yayına alma aşamasına geçilebilir.

Ayrıca site yayına alındıktan sonraki ilk bir hafta takip edilerek performansı izlenebilir. 

Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Web Tasarım Hizmeti çalışmanıza yön veren ajans tercihinde öncelik iletişim konusuna verilen önem olmalıdır.

Ulaşılabilir tasarım ajansı, projesini sahiplenen ve olası risklere karşı hazırlıklı ekiplere sahiptir.

Ayrıca web sitesiyle alakalı problemlerin çözülmesi konusunda ilgili ve hızlı hareket etme becerileri gösterebilir. Bunun haricinde dikkat edilmesi gerekenler şöyle: 

 • Tasarım ekibinde SEO uzmanı bulunması gerekir. Bunu ajansın SEO hizmeti verip vermediğine bakarak anlamanız mümkün. SEO yönergelerini takip edilmediği zaman web sitesi boyutunda önemli kodlama hataları ortaya çıkar. Özellikle eski tip kodlama nedeniyle arama motoru dostu web siteleri kriteri sağlanması mümkün olmaz. 
 • Web tasarım sürecinin başarılı şekilde proje haline getirilmesi gerekir. Sunulan takvime uygun şekilde ilerlemenin kaydedilmesi ve kuruma gereken sunumların yapılması önem ifade eder. Planlama noktasında hata ve eksiklikler web tasarım sürecinin uzamasına neden olur. 
 • Kullanıcı deneyimini önemseyen çalışmalar başarılı ajansların öncelikleri arasında yer alır. Bu anlamda ajansın sürekli kendini geliştiren ekibe sahip olması önemlidir. Böylece kurum özelinde ihtiyaçlara odaklanarak tasarım sürecine yön verme yetenekleri gelişir. 
 • Profesyonel bir ajansla iletişim halinde olduğunuzu yansıtan en önemli detaylardan biri de sorulara verilen cevaplardır. Tatmin edici, profesyonel ve gerçekten en, iyi web sitesini ortaya çıkarma konusunda sizi yönlendiren ajanslar başarılı işler ortaya koyabilir. 
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.