Google Ads Danışmanlığı – Google Ads Danışmanı Neler Yapar? 

Google Ads Danışmanlığı; kampanya kurulumundan hedef kitle analizine, dönüşüm optimizasyonundan stratejik bütçe yönetimine kadar birden fazla profesyonel sürecin işletme hedeflerine uygun şekilde yönetilmesinde etkili olan hizmettir.

Google Ads Danışmanlığı 

Bu noktada hedef, Google Ads kampanyalarından yüksek verimlilik elde etmek ve işletme bütçesini kampanya beklentilerine uygun şekilde yönetmektir.

Böylece bütçe performansı yükselirken daha fazla dönüşüm elde edilmesi ve yüksek ciro rakamlarına ulaşılmasını sağlanır. 

✅ Google Ads Danışmanlığı✅ Google Adwords Danışmanlığı
✅ Google Ads Reklam Verme✅ Google Ads Sahte Tıklama Engelleme
✅ Google Reklam Verme✅ Google Reklam Danışmanlığı
✅ Google Ads Danışmanlık✅ SEO Danışmanı
✅ Google Ads Danışmanı✅ Google Ads Saldırı Engelleme
Google Ads Danışmanlığı
Google Ads Danışmanlığı

Google Ads Danışmanlığı Nedir?

Google Ads Danışmanı, sektörel anahtar kelimeleri kullanarak satın alma işlemi gerçekleştirme niyetindeki müşterilere hızlıca ulaşmayı sağlayan profesyonel reklamcılığın en önemli araçlarından birisidir.

Ücretli reklam tıklamalarının %90’ını, mobil ağdaki tıklamalarınsa %75’ine sahip olan platform üzerinden geniş bir kitleye ulaşmak hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

Bu yönde birden fazla reklam modeli sunan Google Ads, işletmelere en uygun reklam türünü kullanarak hedef kitlelerine ulaşma imkanını sunar.

Ücretli reklamcılık kanalını ifade eden Google Ads’te bütçenin verimli kullanımı ve başarılı kampanyalara imza atılmasında platformun profesyonel şekilde yönetimi oldukça önemlidir.

Bu anlamda Google Ads danışmanlığı, profesyonel kampanya kurulumundan takip ve analizlere kadar her detayın sektör dinamikleri baz alınarak yönetilmesinde etkin rol oynar. 

Google Ads Neden Önemlidir?

Dijital dönüşüm ve e-ticaret alanında yaşanan gelişmelerle birlikte değişen alışkanlıklar internet üzerinden pazarlama faaliyetlerini çok daha önemli bir hale getirdi.

Klasikleşen pazarlamanın yanı sıra büyüme trendi yakalamayı hedefleyen her kurum ve işletme tarafından internet üzerinden satış ve pazarlama kaçınılmaz bir sonuç.

Bu süreçte işletmelerin başarılı olmasını sağlayan en önemli araçlardan biri kuşkusuz Google Ads Danışmanı. Peki neden? 

 • Google görüntülü reklamlarının aylık gösterim sayısı 200 milyondan fazladır. 
 • Potansiyel müşterilerin %43’den fazlası Youtube reklamlarında gördükleri ürünleri satın alıyor. 
 • Satın alma evresindeki kullanıcıların %65’i Google ücretli reklamlarına tıklıyor. 
İlgili Gönderiler  Sosyal Medya Reklamcılığı - Facebook Reklam Verme

Bu gibi istatiksel bilgiler, Google Ads’i işletmeler açısından önemli bir pazarlama aracına dönüştüren önemli detaylardır.

Bunlarla birlikte Google Ads, pazarlama stratejileri için önemli olan verilerin toplanması ve analiz edilmesinde işletmelere kaynak teşkil eden bir platform.

Böylece kurumlar pazarlama stratejilerini veriler üzerine inşa ederek daha başarılı olma şansı elde ederler. 

Google Ads Avantajları Nelerdir? 

Google Ads Danışmanlığın sağladığı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmanın yolu doğru kampanya kurulumu yapmak ve planlamaktır.

Bu sürecin başarısını etkileyen noktaların ihmal edilmesi halinde, reklam bütçenizin anında tükenmesi veya hiçbir şekilde gelir elde edememeniz gibi durumlarla karşılaşmanız mümkündür.

Örneğin, dönüşüm izlemeyi kurmadan veya yanlış şekilde kurulan dönüşüm izleme sonucunda reklam verimliliğini sağlıklı şekilde ölçmeniz mümkün değildir.

Bu durum kampanyalarınızın başarısız olmasına neden olur. Doğru kampanya kurulumları ile elde edilen avantajlarsa şöyle: 

 1. Maliyet kontrolü sağlar

Kampanyalar için günlük, haftalık ve aylık bütçeleme tamamen reklam veren tarafından kontrol edilir.

Google, reklam verini herhangi bir yükümlülük altında tutmaz. Günlük bütçenize göre tıklama başına ödemek istediğiniz fiyatı da belirleyebilirsiniz.

Ayrıca aylık olarak belirlenen limit üzerine hiçbir şekilde çıkılmaz. Belirlenen limite ulaşıldığında kampanyalar otomatik olarak durulur.

Aşım nedeniyle ekstra ödeme yapma yükümlülüğü söz konusu olmaz.

 1. Performans analizi 

Google Ads ağını öne çıkaran özelliklerin başında performans ölçümü yer alır. Hangi kampanya ve reklamların verimli şekilde çalıştığını ölçmek, bir sonraki kampanyaları doğru planlamanın en etkili yoludur.

Google Ads kullanıcılarına veriye odaklı optimizasyon imkanı sağlayan en güçlü araçlardan biridir.

Dönüşüm izleme ayarları ile reklam tıklama bilgileri, hangi reklamın müşteri kazandırdığı, reklam harcamasından elde edilen ciro gibi birçok önemli detayı raporlamayı sağlar. 

 1. Hedef odaklı reklamlar

Google Ads, doğru kişiye doğru reklamın sunulmasını sağlayan çok özel bir araçtır.

Yaş, konum, cinsiyet, evli, bekar, dile göre reklamları özelleştirmenizi sağlar.

Ayrıca müşterileri segmente ederek kısıtlı bir bütçeniz de olsa doğrudan satın alma niyetindeki kişileri hedeflemenize yardımcı olur. 

 1. Akıllı otomasyon 

Google Ads, yapay zekaya sahip bir otomasyon sistemidir. Arka platformunda birçok veriyi işler ve kullanılır. 

İlgili Gönderiler  Seo Danışmanlığı Nedir? - SEO Danışmanı Ne Yapar?

Makine öğrenimin ön planda olduğu sistem sayesinde kampanyalarınızın başarılı olma şekli ve modeli otomasyon tarafından algılanır.

Bu sayede bir sonraki kampanyalarınız için otomatik teklif stratejileri ile anlık teklifler reklamlarınızın daha fazla başarılı olması sağlanır. 

 1. Hızlı sonuçlar

Birçok pazarlama kampanyasının aksine Google Ads üzerinden gerçekleşen reklam kampanyaları anında dönüşüm elde etmenizi sağlar.

Bunda anahtar kelime bazlı reklamlarla doğrudan satın alma niyetine sahip kişilere ulaşmanın etkisi büyük.

Bu sayede, hangi anahtar kelimelerin sizin için getiri sağladığını kolaylıkla test eder ve SEO çalışmaları için de ilgili anahtar kelimelerde uzun soluklu bir çalışma planı yapılabilir. 

Google Ads Danışmanı İşletmenize Neler Kazandırır?

Google Ads Danışmanlığı müşterilerine ulaşmayı düşünen kurumlara özel stratejiler, pazarlama hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırır.

Bu aşamada pazarlama hedefleri kampanya hedeflerine dönüştürülerek en doğru sonucun alınması açısından tüm yapılandırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Özellikle anında alakalı trafik elde ederek kazanç sağlamayı düşünen işletmeler için derinlemesine analiz süreçlerinden sonra çalışmalar planlanır. 

Google Ads, SEO çalışmalarına alternatif bir pazarlama modeli değildir. Aksine onu destekleyen ve her iki pazarlama kanalı birlikte de kullanılabilir.

Böylece çok daha bütüncül bir pazarlama çalışması ile iyi bir satış trendi yakalanabilir.

SEO çalışmalarının sonuçları orta ve uzun vadede etkili olduğundan dolayı sektördeki müşterilere ulaşmak ve satış yaparak kar elde etmek açısından Google Ads danışmanlığından faydalanmak gerekir. 

Google Ads Danışmanı Neler Yapar? 

İşletmelerin pazarlama hedef ve ihtiyaçlarına göre Google Ads Danışmanlık kapsamında yürütülen danışmanlık faaliyetleri kurum özelinde şekillenir.

Bu süreçte hedef, kurum açısından verimli kampanyalar oluşturmak ve dönüşüm sayılarını arttırmak. Danışmanlık kapsamında gerçekleşen faaliyetlerin bazıları şöyle: 

 • Anahtar kelime analizi: Hem satış getiren hem de marka farkındalığı için önem ifade eden anahtar kelimelerin tespit etme çalışması yapılır. 
 • Kalite puanı optimizasyonları: Kalite puanı, reklamın verimli olduğunu gösteren en ideal veridir. Bu veri, daha düşük reklam giderlerine sahip olmak ve reklamın üst sıralarda gösterilmesini sağlamak açısından takip edilir ve iyileştirme yapılır. 
 • Negatif anahtar kelime analizleri: Reklam bütçesini gereksiz yere tüketen sorgulara negatif anahtar kelimeler denir. Reklama çıkmadan önce ve reklamın yayınlanma süreci içerisinde arama terimleri raporları üzerinden negatifleme çalışması yapmak oldukça önemlidir. 
 • Reklam öğeleri iyileştirme: Reklam metni, uzantılar ve açılış sayfaları üstün reklam performansı için olmazsa olmaz detaylar arasında. Üstelik kalite puanı üzerinde doğrudan etkili olduklarından bu öğeler üzerinde iyileştirme çalışmalarını yapılması gerekir. 
 • Ölçüm: Kampanya kurulumu sürecindeki her şeyin tamamlanmasından sonra en önemli adım performans takibidir. Bu süreçte bölgesel bazlı incelemeler, kitle analizleri, anahtar kelime performansları gibi değişik şekilde ölçümlerle bütçenin en iyi reklamlar üzerinde yeniden dağıtımı yapılır. 
 • Profesyonel reklam kurguları: Google Ads üzerinde ilk kampanya ve reklamların verilmesinden sonra elde edilen sonuçlar üzerinde yeni kampanya kurguları yapılır. Bu noktada en önemli kampanya modellerinden biri yeniden pazarlama kampanyaları oluşturmak. Böylece örneğin, form dolduran veya sepete ürün ekleyen potansiyel müşterilere özel reklam kampanyaları ile etkileşime geçilen kitlenin müşteriye dönüşmesi hızlandırılır. 
İlgili Gönderiler  Seo Uzmanı Nedir? Seo Uzmanları Ne Yapar?

Bunlarla birlikte danışmanlık kapsamında en çok önem verilen nokta kampanya takip, iyileştirme ve yeni fırsatların takip edilmesidir.

Bu noktada sezonluk trendlerin analizi ve yeni anahtar kelimelerin keşfedilmesi gibi çalışmalar, sektör özelinde organize edilir.

Belirli bir erişim hacmine ulaşan işletmelerin yeni kitlelere ulaşmasını sağlayan çalışmalarla büyümeleri desteklenir. 

Google Ads Danışmanı ile Hedef Nedir?

Google Ads Danışmanlık ile reklam vermek isteyen her işletmenin ihtiyacı, bu yönde ayrılan yatırımın getiri sağlamasıdır.

Danışmanlık kapsamındaki faaliyetlerde de yatırım getirisi en önemli başarı işaretidir. Özellikle ürün ve hizmet satışı yapan firmaların satışa dönük kampanyalarında bu durum değişmez bir kural veya hedeftir.

Ancak marka bilinirlik, trafik ve imaj sağlama gibi farklı hedeflere dönük kampanyalarda yatırım getirisi ölçümü söz konusu değildir.

Bu tip kampanya modellerinde farklı ölçüm metrikleri olsa da pratik başarı göstergelerinden biri marka ibaresine sahip sorguların sayısıdır. 

Ads Danışmanlığı kapsamındaki hizmetin en önemli amacı, işletmelerin bütçelerinin verimli şekilde kullanılmasını sağlamak.

Bunun için Google Ads tarafında her ayarın eksiksiz kurulumu ile birlikte kampanya özelinde analizlerin düzenli şekilde yapılması gerekir.

Ayrıca farklı kampanya modelleri denenerek işletme için hangi kampanya modelinin optimum verimlilik sağladığının ölçümü de yapılır.

Böylece işletmenin pazarlama bütçesi en doğru kampanya kanalında değerlendirilir. Her kampanya yeni fırsat ve yeni deneyimler anlamına gelir.

İşletme için yeni verilere ve öngörülere sahip olunmasında etkilidir.

Bu nedenle danışmanlık hedeflerinden biri de kampanyalardan elde edilen verilerin pazarlama stratejilerinde ekin şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Ayrıca işletmeyle yapılan toplantı ve görüşmelerde bilgi paylaşımlarının yapılması da önemlidir. 

Yetkili Sertifikalarımız

Google Ads Arama Ağı SertifikasıGoogle Ads Arama Ağı SertifikasıGoogle Ads Görüntülü Reklamcılık SertifikasıGoogle Ads Görüntülü Reklamcılık SertifikasıAlışveriş Reklamları SertifikasıAlışveriş Reklamları Sertifikası
Google Ads Ölçüm SertifikasıGoogle Ads Ölçüm SertifikasıGoogle Ads Video Reklamcılık SertifikasıGoogle Ads Video Reklamcılık SertifikasıGoogle Analytics SertifikasıGoogle Analytics Sertifikası
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.